Mieszkanie Plus w Dębicy: na jakie mieszkania jest najwięcej chętnych?

W Dębicy przy ul. Ratuszowej powstanie 200 mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Zarządzająca tym programem spółka PFR Nieruchomości i miasto zbadało preferencje przyszłych najemców dotyczące metrażu oraz rodzaju umowy. Jakie są wyniki tych badań?

Do PFR Nieruchomości wpłynęło 219 poprawnie złożonych ankiet. Okazało się, że aż 44% chętnych na Mieszkanie Plus w Dębicy chciałoby się wprowadzić do trzypokojowego lokalu. Co ciekawe, odpowiada to planowanej w dębickiej inwestycji liczbie trzypokojowych mieszkań.

– Wyniki ankiety pokazują, że nasza inwestycja jest skrojona na miarę potrzeb lokalnej społeczności – podkreśla Grzegorz Muszyński, wiceprezes PFR Nieruchomości.

Na osiedlu składającym się z czterech, trzypiętrowych bloków przewidziano 13 kawalerek, 86 mieszkań dwupokojowych, 97 trzypokojowych oraz 5 lokali czteropokojowych. Średnia powierzchnia mieszkań to 50 m kw.

Mieszkania Plus w Dębicy

Potencjalni najemcy zdecydowanie woleliby wynajmować mieszkanie w opcji dojścia do własności. Aż 95 proc. ankietowanych wybrało właśnie taki rodzaj umowy najmu. Najwięcej osób chciałoby dochodzić do własności lokalu przez 30 lat (29 proc.) oraz przez 15 lat (27 proc.).

Dodajmy, że niespełna 1,5 hektarowa działka, na której powstanie osiedle, znajduje się przy ul. Ratuszowej. W bezpośrednim sąsiedztwie jest szkoła oraz przedszkole, do których przynależy także boisko sportowe. Z kolei w promieniu 700 metrów od planowanej inwestycji są: przychodnia, apteka, szkoły, przedszkola, żłobki, poczta, liczne sklepy spożywcze, punkty gastronomiczne, a także dom kultury, park miejski, aquapark i lodowisko.

– Wskazana przez nas działka jest położona w atrakcyjnej części miasta – zaznacza  burmistrz miasta Dębicy Mariusz Szewczyk.

I dodaje, że zainteresowanie Mieszkaniami Plus w Dębicy jest duże. Do Urzędu Miasta trafiły już setki zapytań o ten program.

– Wierzę, że dzięki dobrej współpracy z inwestorem, dach nad głową zyska wiele rodzin, które do tej pory nie mogły sobie na niego pozwolić – zaznacza Mariusz Szewczyk.

Planowany termin rozpoczęcia prac budowlanych to trzeci kwartał 2019 r.

W całym województwie podkarpackim w ramach programu Mieszkanie Plus analizowanych jest 831 mieszkań w 9 lokalizacjach. Wszystkie grunty zostały wskazane przez podkarpackie samorządy.

Więcej informacji:
www.mieszkanieplus.gov.pl
www.infonajem.pl
www.mplus.pl