Mieszkanie Plus w Nakle nad Notecią: sposób na zatrzymanie mieszkańców

190 mieszkań powstanie w Nakle nad Notecią w ramach programu Mieszkanie Plus. Ich budowa ma się rozpocząć w II kwartale 2020 r.

Inwestycja będzie realizowana na działce w rejonie ulicy Mroteckiej. Powstaną tu 4 bloki o 5 kondygnacjach ze 190 mieszkaniami „pod klucz” o średniej powierzchni 51 m kw.
Burmistrz Nakła nad Notecią Sławomir Napierała przyznaje, że w tym mieście od lat nie buduje się mieszkań czynszowych. Tymczasem, potrzeby są bardzo duże.

– Mam na względzie zwłaszcza młode rodziny, które na starcie nie posiadają zdolności kredytowej, aby pozyskać własne lokum – mówi Sławomir Napierała.
I wyjaśnia, że dostępne cenowo mieszkania pomogą zatrzymać młodych ludzi na miejscu i zapewnią kadrę pracowniczą dla firm i zakładów, między innymi tych, które powstają na terenie Nadnoteckiego Parku Przemysłowego w Paterku.

To kolejna, po Toruniu, lokalizacja na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, która uzyskała decyzję inwestycyjną. Otwiera to drogę do utworzenia spółki celowej, do której gmina wniesie aportem działkę. Spółka będzie odpowiedzialna za realizację przedsięwzięcia, czyli m.in. wybór projektanta, uzyskanie wszystkich zgód administracyjnych i wybór generalnego wykonawcy robót.
Obok inwestycji w Nakle nad Notecią, najbardziej zaawansowanym samorządem w kujawsko- pomorskim jest Toruń, w którym trwa już projektowanie osiedla z 324 mieszkaniami przy ul. Okólnej. Obecnie PFR Nieruchomości analizuje projekty, w ramach których na terenie całego województwa może powstać ponad 1,5 tys. mieszkań.