Mieszkanie Plus w Sianowie: inwestycja wyczekiwana przez mieszkańców

168 mieszkań powstanie w Sianowie w ramach programu Mieszkanie Plus. Ich budowa ma się rozpocząć na przełomie I i II kw. 2020 r.

Mieszkanie Plus w Sianowie jest pierwszą inwestycją w województwie zachodniopomorskim. Osiedle złożone z 7 bloków ze 168 mieszkaniami o zróżnicowanym metrażu powstanie na niespełna 2 ha działce przy ul. Słowackiego, którą zgłosił samorząd. Teren objęty jest decyzją o warunkach zabudowy.

Burmistrz Sianowa Maciej Berlicki zapewnia, że mieszkania, które powstaną przy wsparciu rządowego programu to jedna z bardziej wyczekiwanych w Sianowie inwestycji.

– 168 mieszkań to 168 rodzin, które dzięki własnemu lokum podejmą ważne życiowe decyzje – powiększą rodzinę, pozostaną w gminie lub osiedlą się w naszym mieście na stałe – wyjaśnia burmistrz Berlicki.

W sąsiedztwie nieruchomości znajduje się osiedle mieszkaniowe z dobrym dostępem do infrastruktury społecznej (w odległości ok. 600 m jest szkoła podstawowa, a 300 m – przedszkole). W promieniu 700 metrów znajdują się też przychodnia, apteka, poczta, liczne sklepy spożywcze, punkty gastronomiczne oraz park miejski.

–  Inwestycja uzyskała decyzję inwestycyjną, co oznacza, że planowane tu mieszkania mają zapewnione finansowanie. Otwiera to nam drogę do projektowania i realizacji przedsięwzięcia – wyjaśnia pełnomocnik zarządu PFR Nieruchomości Janusz Kobeszko.

I dodaje, że Mieszkanie Plus w Sianowie jest korzystna dla samorządu i bezpośrednio dla mieszkańców, bo nie budują tu mieszkań deweloperzy i TBS. Nie istnieje też rynek najmu.

– Zatem program Mieszkanie Plus nie tyle uzupełni, ale w całości stworzy nową ofertę mieszkaniową – zaznacza Janusz Kobeszko.

Także wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker zwraca uwagę, że dzięki programowi Mieszkanie Plus mieszkania powstają także w miejscowościach takich jak Sianów, w których od wielu lat nie pojawiały się nowe inwestycje na tak dużą skalę.

– Mieszkanie Plus to program, który wyrównuje szanse. Jest bowiem kierowany szczególnie do tych, którzy do tej pory nie mieli szans na rynkowy zakup lub wynajem mieszkania – podkreśla min. Szefernaker.

Więcej informacji:
www.mieszkanieplus.gov.pl
www.infonajem.pl
www.mplus.pl