Mieszkanie Plus w Wałbrzychu: do mieszkań wprowadzają się najemcy

W Wałbrzychu w ramach programu Mieszkanie Plus powstały 192 mieszkania. Są to lokale jedno-, dwu- i trzypokojowe o średniej powierzchni od 35-73 m kw.

Osiedle wybudowane w Wałbrzychu w ramach programu Mieszkanie Plus jest położone w północno-zachodniej części miasta w dzielnicy Podzamcze. Jest to największa i najbardziej znana dzielnica Wałbrzycha. Ma dobrze rozwiniętą zabudowę handlowo-usługową. Północną granicę dzielnicy wyznacza teren Książańskiego Parku Krajobrazowego. Z kolei w zachodniej części dzielnicy wydzielono Rodzinny Ogród Działkowy, który jest największym tego typu ogrodem w całej Polsce.

– Jest to lokalizacja, która jest zdecydowanie preferowana przez większą część mieszkańców Wałbrzycha, jako miejsce  o optymalnych warunkach do życia –przekonuje prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Osiedle składa się z czterech 6-piętrowych budynków ze 192 mieszkaniami. Są one wykończone pod klucz, w standardzie podstawowym i po umeblowaniu będą gotowe do zamieszkania. Wszystkie łazienki są wyposażone w wanny, toalety oraz umywalki a podłogi i ściany zostały wyłożone płytkami. W pozostałych pomieszczeniach na podłogach ułożono panele, natomiast w aneksach kuchennych – kafelki. Do wszystkich mieszkań przynależą balkony. Cztery mieszkania, po jednym w każdym bloku, zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Czynsze wynoszą – w zależności od liczby pokoi – od 18 zł do 21,6 zł za m kw.  Do stawki czynszu trzeba doliczyć przeciętnie 4,5 zł opłaty eksploatacyjnej. Osobną pozycją są opłaty za media (woda i ścieki, wywóz śmieci, ogrzewanie), które są rozliczane na podstawie indywidualnego zużycia.

  • Więcej szczegółowych informacji na ten temat można uzyskać dzwoniąc pod nr tel. +48 501 396 668 lub kontaktując się za pomocą poczty elektronicznej: mplus.walbrzych@npfr.pl

Dodajmy, że w Mieszkaniach Plus najemcy spełniający kryterium dochodowe mogą przez 15 lata otrzymywać dopłatę do czynszu w ramach programu Mieszkanie na Start.

Wałbrzych to miasto, które potrzebuje dostępnych cenowo mieszkań na wynajem. Prezydent Roman Szełemej przyznaje, że mieszkanie czynszowe czeka w kolejce ok. 3 tys. osób, a na lokale socjalne – przeszło trzy razy więcej. Jest to jednak  kropla w morzu potrzeb mieszkaniowych Wałbrzycha. Rzeczywiste potrzeby mieszkańców tego miasta są dużo większe ze względu na zły stan techniczny istniejącej substancji mieszkaniowej, spowodowany szkodami górniczymi.

W dodatku – jak wynika z danych GUS za rok 2018 – rynek deweloperski w Wałbrzychu praktycznie nie istnieje, bo oddano tu do użytkowania 97 mieszkań na sprzedaż lub wynajem.

– Dlatego nasza oferta jest doskonałym uzupełnieniem rynku, które w moim przekonaniu pozwoli zatrzymać Wałbrzyszan w regionie. Dajemy im możliwość znalezienia własnego „M” bez konieczności zaciągania kredytu na długie lata – podkreśla wiceprezes PFR Nieruchomości Grzegorz Muszyński.

 

Więcej informacji:
www.mieszkanieplus.gov.pl
www.infonajem.pl
www.mplus.pl