Mieszkania Plus w Kępnie: najemcy dostali klucze do 36 mieszkań

Kępno jest kolejnym, po Jarocinie, miastem w województwie wielkopolskim, w którym powstały dostępne cenowo mieszkania na wynajem w programie Mieszkanie Plus. Ich budowa trwała tylko nieco ponad rok.

Budowa mieszkań w Kępnie zaczęła się we wrześniu 2017 r., a już 4 października 2018 r. najemcy otrzymali do nich klucze. W dwóch pięciokondygnacyjnych budynkach, położonych przy ul. Przemysłowej, powstało łącznie 36 wykończonych „pod klucz” mieszkań. Średnia powierzchnia lokali wynosi około 50 m kw.

Inwestycję w programie Mieszkanie Plus zrealizowało Towarzystwo Budownictwa Społecznego – Kępno Sp. z o. o. w oparciu o finansowanie z funduszu, którego aktywami zarządza PFR Nieruchomości.

Co ważne, wszystkie 36 mieszkań w Kępnie, które powstały w ramach programu Mieszkanie Plus, mają opcję dojścia do własności. Miesięczna rata wykupu mieszkania na własność wynosi 15 zł za m kw., czyli jest taka sama jak stawka czynszu. Łącznie daje to 30 zł za metr.

Dodajmy, że w budynkach powstało kilka mieszkań jednopokojowych oraz lokale 2- i 3-pokojowe. Są także windy i lokale użytkowe na parterze. Każdy najemca ma do dyspozycji nieodpłatne miejsce parkingowe oraz komórkę lokatorską. Ponadto na parterze jednego z budynków działa przedszkole, a w niewielkiej odległości od kępińskich Mieszkań Plus są szkoła podstawowa i średnia oraz kolejne przedszkole.

– Dzięki partnerskiej współpracy z BGK Nieruchomości udało się nam w krótkim czasie zrealizować inwestycję w Kępnie. Te mieszkania są ważne dla całej społeczności lokalnej, dla której dostępność nowoczesnych, ale niedrogich mieszkań jest kluczem do dalszego rozwoju – podkreśla Piotr Psikus, burmistrz Miasta i Gminy Kępno.

Jak ważny i potrzebny był to projekt świadczy liczba wniosków w przeprowadzonym na przełomie marca i kwietnia 2018 r. naborze, których było dwukrotnie więcej niż mieszkań.

Kępno jest kolejnym, po Jarocinie, miastem w województwie wielkopolskim, w którym powstały dostępne cenowo mieszkania na wynajem w programie Mieszkanie Plus. Fot. PFR Nieruchomości
Więcej informacji:
www.mieszkanieplus.gov.pl
www.infonajem.pl
www.mplus.pl