Mieszkanie Plus w Zgorzelcu: umiarkowany czynsz i brak barier architektonicznych

W Zgorzelcu w ramach programu Mieszkanie Plus powstanie 220 dostępnych cenowo mieszkań na wynajem. Ich budowa ma się rozpocząć w IV kw. 2020 r.

Spółka PFR Nieruchomości podpisała z pracownia S.A.M.I Architekci umowę na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla nowego osiedla – m.in. opracowania projektu budowlanego i projektu wykonawczego, a także świadczenia nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji.

Planowana inwestycja to budowa pięciu 4- i 5-kondygnacyjnych bloków mieszkalnych przy ul. Lubańskiej. Średnia powierzchnia mieszkań wyniesie ponad 50 metrów kwadratowych. Wśród 220 lokali są zarówno te 1- jak i 4-pokojowe. Najmniejsze kawalerki będą mieć powierzchnię 30 m kw., a największe 4-pokojowe ponad 69 m kw. Najemcy będą mieli do dyspozycji 220 miejsc postojowych zewnętrznych.

Piotr Kuflewski z pracowni S.A.M.I. Architekci podkreśla, że jej celem jest zaprojektowanie osiedla bez barier architektonicznych, dzięki czemu będzie przyjazne zarówno dla rodzin z małymi dziećmi jak i osób starszych i niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. Zatopione w zieleni budynki mają kreować przyjazne, dostępne dla mieszkańców, kameralne przestrzenie. Przewidziano też plac zabaw i zielone tereny rekreacyjne pozwalające mieszkańcom na nawiązywanie kontaktów sąsiedzkich.

Więcej informacji:
www.mieszkanieplus.gov.pl
www.infonajem.pl