Mieszkanie Plus w Wieluniu: mieszkania w pakiecie ze żłobkiem

W programie Mieszkanie Plus w Wieluniu powstanie osiedle z 200 mieszkaniami na wynajem. Przewidywany termin rozpoczęcia prac budowlanych to II kw. 2021 r.

Inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus w Wieluniu zostanie zrealizowana na ponad dwu hektarowej działce przy ul. Sadowej/ul. Agrestowej. Wstępna koncepcja zakłada budowę czterech budynków, w których będą jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowe mieszkania.

– Struktura mieszkań była konsultowana z władzami miasta, dlatego to osiedle zostało skrojone na miarę lokalnej społeczności – wyjaśnia Jarosław Kołodziejczyk, dyrektor w biurze realizacji inwestycji PFR Nieruchomości.

W kwietniu 2019 r. spółka rozpoczęła projektowanie osiedla. Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa podkreśla, że inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus jest odpowiedzią na deficyt mieszkaniowy w mieście.

– Mamy duże zapotrzebowanie na mieszkania w związku z dynamicznym rozwojem naszych przedsiębiorstw, które zwiększają zatrudnienie pozyskując pracowników spoza Wielunia – zaznaczył Paweł Okrasa.

Dodajmy, że Wieluń to kolejne, po Łowiczu, miasto w województwie łódzkim, które przystąpiło do faktycznej realizacji programu Mieszkanie Plus. Gmina wskazała teren, który jest dobrze rozwinięty pod względem dostępności i różnorodności punktów handlowo-usługowych. W promieniu 700 metrów od planowanej inwestycji są zlokalizowane liczne sklepy spożywcze, przychodnie, a także apteka oraz poczta. Na osiedlu, oprócz 4 bloków mieszkalnych, przewidziano budowę żłobka.

Wieluń jest więc pierwszą w Polsce gminą, która realizować będzie program Mieszkanie Plus wraz z budową żłobka dla setki maluchów w ramach programu Maluch Plus.

Więcej informacji:
www.mieszkanieplus.gov.pl
www.infonajem.pl