Mieszkanie Plus we Wrocławiu: PFR Nieruchomości kupił grunt przy ul. Odolanowskiej

PFR Nieruchomości kupił od spółki Polski Holding Nieruchomości (PHN) działkę we Wrocławiu, na której może powstać osiedle na ponad 1 tys. Mieszkań Plus.

Działka ma powierzchnię przeszło 12 ha. Jest ona objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który przewiduje na tym obszarze zabudowę wielorodzinną.

– Grunt, który kupiliśmy od PHN znajduje się we wrocławskiej dzielnicy Zakrzów. Jest to dynamicznie rozwijająca się dzielnica Wrocławia, ma już nieźle rozbudowaną infrastrukturę komunikacyjną i społeczną – mówi Mirosław Barszcz, prezes PFR Nieruchomości.

I dodaje, że niedaleko od planowanego osiedla są przedszkole, szkoły oraz sklepy. Komunikacją miejską można dojechać do śródmieścia w ciągu 30 minut.

– Chcielibyśmy, aby nasza inwestycja przyczyniła się do rozwoju tej części Wrocławia – zapewnia prezes Barszcz.

Jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony konkurs architektoniczno-urbanistyczny na projekt tego osiedla. Rozpoczęcie budowy jest planowane na IV kwartał 2020 r.

W całym województwie dolnośląskim PFRN analizuje ponad 30 lokalizacji, w których może powstać blisko 10 tys. mieszkań. Do najbardziej zaawansowanych projektów należą trzy wrocławskie osiedla – przy ul. Hermanowskiej, Białowieskiej oraz Kolejowej, gdzie rozstrzygnięto już konkursy architektoniczne. W przypadku tej ostatniej lokalizacji niedawno została podpisana umowa z architektami na opracowanie dokumentacji projektowej. Zaawansowane są także projekty m.in. w Jedlinie Zdrój, Oławie czy Zgorzelcu.

Więcej informacji:
www.mieszkanieplus.gov.pl
www.infonajem.pl
www.mplus.pl