Mieszkanie Plus w Skawinie: z myślą o młodych ze średnim dochodem

W ramach programu Mieszkanie Plus w Skawinie powstanie 7 budynków ze 140 dostępnymi cenowo mieszkaniami na wynajem. Trwa już projektowanie tego osiedla.

Projektowanie skawińskiego Mieszkania Plus ruszyło w sierpniu 2019 r., kiedy spółka PFR Nieruchomości podpisała umowę na opracowanie dokumentacji projektowej z pracownią  EMA Studio.  Warszawskie biuro odpowiada m.in. za opracowania projektu budowlanego i projektu wykonawczego, a także świadczenia nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji. Osiedle będzie zrealizowane na niespełna 1,5 hektarowej działce przy ul. Torowej. Przewidywany termin rozpoczęcia prac budowlanych to I kw. 2021 r.

– Teren przyszłej inwestycji jest bardzo atrakcyjny ze względu na swoją wielkość. W założeniu ma na nim powstać 7 niskich budynków rozsianych po działce, co daje szansę na stworzenie bardzo przyjemnego zielonego terenu rekreacyjnego w obrębie kwartału zabudowy. Staramy się wytworzyć coś w rodzaju zielonego podwórka czyli bezpiecznej przestrzeni do zabawy i rekreacji – przekonuje architekt Mateusz Gierszon z pracowni EMA Studio.

Co ważne, inwestycja będzie realizowana w atrakcyjnej lokalizacji, co oznacza dostępność i różnorodność punktów handlowo – usługowych. W promieniu 1 km od planowanej inwestycji są zlokalizowane liczne sklepy spożywcze, poczta, placówki usługowe, oświatowe oraz przystanki autobusowe i kolejowe. W bezpośrednim sąsiedztwie działki znajduje się boisko piłkarskie.

– Dane płynące z rynku pokazują jasno, że ponad połowa z budowanych w Małopolsce mieszkań powstaje w Krakowie. Deweloperzy są zainteresowani głównie dużymi miastami, w których popyt na nowe mieszkania jest największy. Z kolei Mieszkanie Plus powstaje także w mniejszych miejscowościach – takich jak Skawina, które potrzebują nowego zasobu mieszkaniowego, by mieć atrakcyjną ofertę dla swoich mieszkańców – zaznacza prezes zarządu spółki PFR Nieruchomości, Mirosław Barszcz.

Burmistrz Skawiny Norbert Rzepisko podkreśla, że ta inwestycja jest dla gminy bardzo ważna. Mieszkania mają być adresowane zwłaszcza do ludzi młodych o średnim poziomie dochodów.

Więcej informacji:
www.mieszkanieplus.gov.pl
www.infonajem.pl