Mieszkanie Plus w Mińsku Mazowieckim: ruszyła pierwsza inwestycja na Mazowszu

 W Mińsku Mazowieckim w ramach programu Mieszkanie Plus powstanie 138 dostępnych cenowo mieszkań na wynajem. Budowa rozpoczęła się 30 września 2019 r.  Planowany termin zakończenia inwestycji to IV kwartał 2021 r.

Osiedle z Mieszkaniami Plus przy ulicy Klonowej w  Mińsku Mazowieckim powstaje we współpracy PFR Nieruchomości z lokalną firmą PHU Partner. Osiedle składać się będzie z 2 czteropiętrowych budynków, w których zaprojektowano 138 lokali. Elewacja bloków będzie utrzymana w jasnej, szaro-białej kolorystyce, a przestronne loggie – w tonacji drewna. Lokale na najwyższej kondygnacji będą wyposażone w tarasy. W przestrzeniach miedzy budynkami zaplanowano strefy rekreacyjne z alejkami spacerowymi i starannie zaprojektowaną zielenią. Na osiedlu znajdzie się też duży, bezpieczny plac zabaw. Lokatorzy będą mieli do dyspozycji 110 miejsc parkingowych w garażu podziemnym i 36 miejsc naziemnych.
Na 138 zaprojektowanych tu lokali, zdecydowaną większość stanowią 2 i 3-pokojowe; z odrębną kuchnią lub aneksem. Przewidziano także kilka kawalerek. Metraż lokali 2-pokojowych waha się od 35 do 55 mkw., a 3-pokojowych: od 46 do 66 mkw.
Osiedle jest położone w bliskim sąsiedztwie (ok. 500 metrów): przedszkoli, żłobków i szkół. Pod ręką są dwa sklepy spożywcze i supermarket. W promieniu kilometra znajduje się poczta i cztery przychodnie zdrowia.
W ciągu 4 minut można dojechać z ul. Klonowej do drogi krajowej nr 92. To najszybsze połączenie z Warszawą dla zmotoryzowanych; dojazd do ul. Ostrobramskiej zajmuje 50 minut. Zwolennicy komunikacji miejskiej mają do dyspozycji przystanek autobusowy zaledwie 250 metrów od osiedla, a także stację kolejową (Mińsk Mazowiecki Anielina) w odległości 750 m., z której dojazd do centrum Warszawy zajmuje 45 minut.

Uroczystość wbicia łopaty na budowie osiedla z Mieszkaniami Plus w Mińsku Mazowieckim. Na zdjęciu od lewej: prezes PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz, posłanka PiS Teresa Wargocka, poseł PiS Daniel Milewski, minister energii Krzysztof Tchórzewski, wicemarszałek Senatu Maria Koc, Jacek Struk z PHU Partner, wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, burmistrz Mińska Mazowieckiego Marcin Jakubowski, starosta powiatu mińskiego Antoni Jan Tarczyński, wiceprezes BGK Włodzimierz Kocon.

– To wielkie szczęście dla Mińska Mazowieckiego, że to właśnie tu rusza program Mieszkanie Plus. W Mińsku dzięki zaradności przedsiębiorców, deweloperów mieszkań buduje się dużo, ale cały czas mamy ogromnie potrzeby dla tych mieszkańców, których nie stać na kredyt, nie stać na to, aby zaistnieć gdzieś na komercyjnym rynku mieszkań – mówi burmistrz Mińska Mazowieckiego  Marcin Jakubowski.

Prezes PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz podkreśla dobrą współpracę z gminą i firmą PHU Partner, który jest partnerem w tym przedsięwzięciu.

– To, że dzisiaj tutaj stoimy to jest wspaniały dowód na to, że współpraca może przynosić naprawdę rewelacyjne efekty – stwierdził prezes Barszcz.

Jacek Struk z PHU Partner zwraca uwagę, że osiedle Mieszkanie Plus jest częścią dużego projektu.

– Docelowo ma tu powstać osiedle Anielin na 10 tys. mieszkańców. Dzięki współpracy z PFR Nieruchomości poszerzamy nasza ofertę na rynku mieszkaniowym dając alternatywę mieszkańcom. Cieszymy się, że zyskujemy partnera, który jest publicznym, pewnym podmiotem – mówił  Jacek Struk.

Jednym z elementów programu Mieszkanie Plus jest także program dopłat Mieszkanie na Start. W Białej Podlaskiej już blisko 150 najemców korzysta z dopłat, dzięki którym ich czynsz zmniejszył się od 100 nawet do 300 zł. Z kolei w Wałbrzychu wsparcie sięga blisko 420 zł miesięcznie.

Więcej informacji:
www.mieszkanieplus.gov.pl
www.infonajem.pl