Mieszkanie Plus w Nakle nad Notecią: sposób na zatrzymanie młodych

190 mieszkań powstanie w Nakle nad Notecią w ramach programu Mieszkanie Plus. Zaprojektuje je pracownia Atelier Tektura. Inwestycja będzie realizowana na działce w rejonie ulicy Mroteckiej. Zainteresowani Mieszkaniami Plus mogą wypełnić ankietę, która ma wykazać preferencje przyszłych najemców. 

Zgodnie z przygotowaną koncepcją, powstaną tu 4 bloki o 5 kondygnacjach ze 190 mieszkaniami „pod klucz” o średniej powierzchni 51 m kw.
Burmistrz Nakła nad Notecią Sławomir Napierała przyznaje, że w tym mieście od lat nie buduje się mieszkań czynszowych. Tymczasem wiele rodzin mieszka w starej substancji mieszkaniowej, niespełniającej współczesnych standardów.

– Mam na względzie zwłaszcza młode rodziny, które na starcie nie posiadają zdolności kredytowej, aby pozyskać własne lokum – mówi Sławomir Napierała.

I wyjaśnia, że dostępne cenowo mieszkania pomogą zatrzymać młodych ludzi na miejscu i zapewnią kadrę pracowniczą dla firm i zakładów, między innymi tych, które powstają na terenie Nadnoteckiego Parku Przemysłowego w Paterku.

– Z kolei młodym ludziom wdrożenie tego programu umożliwi w perspektywie, z pomocą gminy, dochodzenie do własności mieszkania – podkreśla burmistrz Nakła nad Notecią.

4 października 2019 r.  PFR Nieruchomości podpisała umowę na opracowanie dokumentacji projektowej z pracownią architektoniczną Atelier Tektura Barbara Kozielewska, laureatem jednego z konkursów architektoniczno-urbanistycznych organizowanych przez spółkę. Ponadto ruszyła ankieta, której celem jest zbadanie preferencji rodzin zainteresowanych najmem mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Wśród pytań znajdują się zarówno te dotyczące preferowanego metrażu oferowanych mieszkań, a także rodzaju umowy – najmu instytucjonalnego lub najmu z dojściem do własności.

Ankieta jest dostępna na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Nakło nad Notecią (www.naklo.pl) oraz na stronie PFR Nieruchomości (www.ankiety.mplus.pl/naklonadnotecia).

Więcej informacji:
www.mieszkanieplus.gov.pl
www.infonajem.pl