Mieszkanie Plus w Częstochowie: blisko 600 mieszkań przy ul. Wiolinowej

W Częstochowie przy ul. Wiolinowej w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus planowana jest budowa 8 bloków, w których będzie mogło zamieszkać nawet 600 rodzin.

8 października został podpisany list intencyjny o współpracy przy realizacji tej inwestycji pomiędzy Regionalnym Funduszem Gospodarczym (FRG) z siedzibą w Częstochowie, spółką PFR Nieruchomości i Krajowym Zasobem Nieruchomości (KZN).
Osiedle miałoby powstać w dzielnicy Grabówka przy ul. Wiolinowej na działce o powierzchni 5,6 ha. Grunty stanowiące własność Skarbu Państwa zostały przekazane przez prezydenta Częstochowy do KZN, który pełni rolę „banku ziemi” w programie Mieszkanie Plus. Inwestycję sfinansuje fundusz zarządzany przez PFR Nieruchomości, a RFG będzie partnerem w tym przedsięwzięciu.

Podpisanie listu intencyjnego w sprawie budowy Mieszkań Plus w Częstochowie. Na zdjęciu od lewej: wiceprezes RFG Artur Sokołowski, prezes RFG Mirosław Matyszczak, prezes PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz, dyrektor biura KZN Stanisław Skoczylas.

– Częstochowa zasługuje na lepszą przyszłość i rozwój, potrzebuje bodźców przyciągających młodych wykształconych Polaków do zamieszkania i pracy w naszym mieście. RFG S.A. wychodzi naprzeciw oczekiwaniom społeczności lokalnej wchodząc w rolę podmiotu inicjującego proces inwestycyjny z udziałem PFR Nieruchomości
i Krajowego Zasobu Nieruchomości – mówi Mirosław Matyszczak, prezes RFG.

Koncepcja urbanistyczna zakłada budowę 8 budynków wielorodzinnych, w których będzie od 400 do ponad 600 mieszkań. Inwestycja ma być realizowana etapowo. Na terenie osiedla planowane są place zabaw i miejsca rekreacji, a także powierzchnie handlowo-usługowe. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji miejsca parkingowe. Przewiduje się również poprawę komunikacji publicznej łączącej przyszłe osiedle z innymi częściami miasta.
RFG dysponuje już decyzją o uwarunkowaniach środowiskowych dla planowanej inwestycji, a także decyzją o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, która stała się prawomocna 8 sierpnia 2019 r.

Więcej informacji:
www.mieszkanieplus.gov.pl
www.infonajem.pl