Mieszkanie Plus w Witnicy: 200 rodzin w kolejce po klucze do mieszkań

W ramach programu Mieszkanie Plus w Witnicy powstanie 4-kondygnacyjny budynek z 77 mieszkaniami o powierzchni od niespełna 31 do ponad 60 m kw. Rozpoczęcie budowy planowane jest na II kw. 2021 r.

Witnica jest pierwszą gminą w województwie lubuskim, w której PFR Nieruchomości wybuduje mieszkania na wynajem w ramach programu Mieszkanie Plus. Zapadła już decyzja inwestycyjna. 16 października 2019 r. burmistrz Witnicy Dariusz Jaworski podpisał akt notarialny z PFR Nieruchomości, który uruchomi procedury związane z budową bloku na wskazanej przez gminę działce przy ul. Poprzecznej. Spółka opracuje teraz projekt architektoniczny w oparciu o koncepcję zagospodarowania terenu przygotowaną przez lubelską pracownię architektoniczną W2 Studio. Oczywiście konieczne jest też uzyskanie zgód administracyjnych.
Władze Witnicy podkreślają, że budynek z Mieszkaniami Plus będzie pierwszym od ponad 30 lat gminnym blokiem wielorodzinnym. Przy ul. Poprzecznej na niemal hektarowej działce stanie 4-kondygnacyjny budynek z 77 mieszkaniami w standardzie „pod klucz” oraz lokalami handlowo – usługowymi na parterze i parkingiem na 90 miejsc. Gmina zbuduje też drogę dojazdową.
Do tej pory zainteresowanie programem Mieszkanie Plus w Witnicy zgłosiło 200 rodzin. Gmina najmie mieszkania od spółki i spłaci je w ramach płaconego czynszu. Po 30 latach mieszkania przejdą na własność gminy.
Co ważne, mieszkania będą budowane z myślą o rodzinach z dziećmi. W przeszło połowie lokali mają być 3 pokoje. Trochę mniej będzie mieszkań dwupokojowych. Natomiast tylko jeden lokal będzie kawalarką o powierzchni niespełna 31 m kw. Przyszli najemcy Mieszkań Plus w nowym witnickim bloku będą mogli skorzystać z dopłaty do czynszu w ramach programu Mieszkanie Plus.
W pobliżu działki przy ul. Poprzecznej, na której będzie realizowana ta inwestycja, są punkty handlowo-usługowe, przychodnia, apteka i poczta. W odległości kilometra są przedszkole, szkoła podstawowa, liceum i technikum, a także żłobek, który powstał dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Maluch Plus.

– Będziemy realizować program Mieszkanie Plus, bo tego potrzebują mieszkańcy naszej gminy. 200 rodzin zgłosiło chęć zamieszkania w budynku, więc już myślimy o budowie drugiego – zaznacza Dariusz Jaworski.

I zapewnia, że wierzy w sukces programu Mieszkanie Plus w swojej gminie, która liczy przeszło 6,8 tys. mieszkańców.

Więcej informacji:
www.mieszkanieplus.gov.pl
www.infonajem.pl