Mieszkanie Plus w Oławie: wzbogaci ofertę mieszkań i poprawi ich dostępność

W Oławie przy ul. Paderewskiego w ramach programu Mieszkanie Plus powstaną 144 mieszkania na wynajem. Osiedle projektuje pracownia MH Architekci. Prace budowlane mają się rozpocząć w IV kw. 2020 r.

3 września 2019 r. spółka PFR Nieruchomości podpisała umowę, która dotyczy wykonania kompleksowej dokumentacji projektowej – m.in. opracowania projektu budowlanego i projektu wykonawczego, a także świadczenia nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji. Zgodnie z założeniami, na blisko 4-hektarowej działce przy ul. Paderewskiego powstaną trzy 4-kondygnacyjne budynki ze 144 mieszkaniami o zróżnicowanej strukturze (od około 30-metrowych kawalerek, przez mieszkania dwupokojowe po ponad 60-metrowe M3).

– Jako architekci, staramy się na bieżąco reagować na zapotrzebowanie rynku budownictwa, poznawać technologie, trendy, analizować perspektywy rozwoju. W dobie tak ważnego rachunku ekonomicznego i poszanowania energii, próba znalezienia kompromisu pomiędzy ceną a jakością jest szczególnie ważnym wyzwaniem. Stąd zainteresowanie udziałem w programie Mieszkanie Plus – platformie łączącej potrzeby rynku, dążenia władz samorządowych ze wsparciem kapitałowym – PFR Nieruchomości. Optymalizacja technologii przy jednoczesnym poszukiwaniu możliwie najlepszej przestrzeni, tworzenia relacji społecznych – tego co składa się na poczucie szeroko pojętego komfortu życia – zaznacza współwłaściciel pracowni MH architekci, Michał Hincz.

Co ważne, działka na której powstaną Mieszkania Plus w Oławie znajduje się w dobrej lokalizacji. W promieniu 400 metrów od planowanej inwestycji są liczne sklepy spożywcze, poczta, placówki usługowe, oświatowe oraz przystanki autobusowe.

– Dziś prezentujemy pierwsze wizualizacje nowego osiedla, ale także planujemy kolejne kroki na drodze ku realizacji tej inwestycji. W pierwszym kwartale przyszłego roku wystąpimy z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę i wyłonimy generalnego wykonawcę, by latem 2020 r. wejść na plac budowy. Jestem przekonany, że nasza inwestycja będzie doskonałym uzupełnieniem oferty lokalnego TBS i działających na rynku deweloperów – mówi prezes PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz.

Projektowanie Mieszkania Plus w Oławie ruszyło we wrześniu 2019 r.

–  Oława to prężnie rozwijające się miasto. Wzrasta liczba mieszkańców, dlatego też ważnym elementem jest rozwój budownictwa mieszkaniowego. Budowa mieszkań w systemie Mieszkanie Plus jest uzupełnieniem budownictwa TBS, spółdzielczego i deweloperskiego – podkreśla burmistrz Oławy Tomasz Frischmann.

I dodaje, że dzięki programowi Mieszkanie Plus w Oławie znacznie wzbogacona zostanie oferta mieszkań, co w konsekwencji wpłynie na poprawę dostępności mieszkań w tym mieście.

Osiedle w Oławie to nie jedyna projektowana inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus na Dolnym Śląsku. Inwestycją, która została oddana do użytku jest osiedle w Wałbrzychu przy ul. Husarskiej, gdzie powstało 215 mieszkań. Do zaawansowanych projektów należy zaliczyć także 220 projektowanych mieszkań w Zgorzelcu przy ul. Lubańskiej.

Jednym z elementów programu Mieszkanie Plus jest także program dopłat Mieszkanie na Start. W Białej Podlaskiej już blisko 150 najemców korzysta z dopłat, dzięki którym ich miesięczny czynsz zmniejszył się od 100 do 300 zł. Z kolei w Wałbrzychu wsparcie sięga blisko 420 zł miesięcznie.

Więcej informacji na:
www.mieszkanieplus.gov.pl
www.infonajem.pl

Kontakt z infolinią: 801 801 596