Mieszkanie Plus w Łowiczu: ruszyła budowa 96 mieszkań

Mieszkania Plus w Łowiczu powstaną na działce przy ul. Krudowskiego. Zakończenie budowy planowane jest na listopad 2021 r.

Trzy czterokondygnacyjne budynki z 96 mieszkaniami o średnim metrażu 52 m kw. zaprojektowała pracownia PA+U Rafał Mazur oraz GDA Łukasz Gaj. Projekt zakłada budowę prostych i nowoczesnych budynków o elewacji w kolorze białym.
Generalnym wykonawcą jest warszawska spółka ZAB-BUD. Ta działająca od niemal 40 lat firma budowalna ma na koncie nie tylko realizację i rewitalizację wielu budynków mieszkalnych, ale także mi.in. przebudowę dworca kolejowego Warszawa- Stadion i warszawskiego pawilonu „Zodiak”.

– Inwestycja powstanie w doskonałej lokalizacji. Jestem przekonany, że osiedle będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Do tej pory do Urzędu Miejskiego w Łowiczu wpłynęło już 170 podań od osób, które chcą osiedlić się w tych 96 mieszkaniach – podkreślał burmistrz Łowicza Krzysztof Kaliński w czasie uroczystości wbicia łopaty pod osiedle.

Wbicie łopaty pod Mieszkanie Plus w Łowiczu. Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Ziółkowski z firmy ZAB-BUD, prezes PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz, starosta łowicki Marcin Kosiorek, naczelnik wydziału inwestycji i remontów w Urzędzie Miasta Łowicz Grzegorz Pełka, przewodniczący Rady Miasta Łowicz Henryk Zasępa, burmistrz Łowicza Krzysztof Kaliński, ksiądz proboszcz Adam Domański.

Dodajmy, że działka położona jest w północnej części miasta. Do rynku jest stąd ok. 2 km. W promieniu 500 metrów od planowanej inwestycji są sklepy oraz zespół szkół. W odległości ok. 800 metrów jest niepubliczny zakład opieki zdrowotnej.

– Wiem, że rynek mieszkaniowy w Łowiczu jest trudny. Deweloperzy budują niewiele, a rynek najmu praktycznie nie istnieje. Właśnie w takich lokalizacjach program Mieszkanie Plus jest szczególnie potrzebny, bo jest jedyną szansą dla rodzin i młodych ludzi, by zaspokoić ich potrzeby mieszkaniowe bez konieczności opuszczania miasta– zaznaczył prezes PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz.

Nabór do Mieszkań Plus w Łowiczu ruszy na około pół roku przez zakończeniem prac budowlanych i będzie składał się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polega na sprawdzeniu czy najemca spełnia kryteria społeczne ustalone przez lokalny samorząd. Osobie biorącej udział w rekrutacji przyznawane są punkty, zgodnie z zasadami ujętymi w uchwale rady gminy. Najczęściej największa liczba punktów przypada rodzinom wielodzietnym, rodzinom dotkniętym niepełnosprawnością, młodym małżeństwom, seniorom, osobom zamieszkującym budynki w złym stanie technicznym. Drugi etap naboru polega na sprawdzeniu tzw. zdolności czynszowej. Oznacza to, że przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto (np. pensja z tytułu umowy o pracę), jak również dodatkowe dochody (np. świadczenie 500+), na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto każdy potencjalny najemca jest sprawdzany w BIG Infomonitorze.

Więcej informacji:
www.mieszkanieplus.gov.pl
www.infonajem.pl