Mieszkanie Plus w Krakowie: 481 mieszkań w dzielnicy Swoszowice

W Krakowie przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej powstanie 481 mieszkań w programie Mieszkanie Plus. Osiedle powstaje we współpracy PFR Nieruchomości z lokalną firmą Bartla Development. Budowa rozpoczęła się w sierpniu 2019 r., a planowany termin jej zakończenia to III kw.  2021 r.

Osiedle zaplanowane jest na 3,5-hektarowej działce w systemie kwartałów mieszkaniowych z przestronnymi wewnętrznymi dziedzińcami. W 8 budynkach zaprojektowano 481 mieszkań o średnim metrażu 46 m kw. Każdy z budynków będzie posiadał cztery kondygnacje naziemne i jedną podziemną, w której znajdą się zamknięte garaże i komórki lokatorskie.

22 listopada 2019 r. odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod pierwsze Mieszkanie Plus w Krakowie. Na zdjęciu od lewej: prezes Bartla Development Julia Bogdanowicz, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, Mariusz Srokol z Ministerstwa Rozwoju, proboszcz miejscowej parafii ks. Jan Jarco, prezes PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz, zastępca prezydenta Krakowa Jerzy Muzyk.

Po niespełna ośmiu miesiącach od rozpoczęcia budowy na jednym z budynków trwa już montaż więźby dachowej, co oznacza, że niebawem osiągnie on stan surowy otwarty. W pozostałych blokach powstających w ramach osiedla trwają prace związane z budową ścian zewnętrznych i wewnętrznych, klatek schodowych oraz stropów. Osiągnęły one około stan surowy otwarty w około 40%.

Mieszkanie Plus to oferta skierowana głównie do rodzin, dlatego w krakowskiej inwestycji zaprojektowano najwięcej mieszkań dwu i trzypokojowych, które stanowią ponad 90% wszystkich lokali mieszkalnych. Najmniejszy udział w całej puli mieszkań będą miały kawalerki, których powstanie zaledwie 7. Wszystkie mieszkania będą miały balkon lub loggię. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 241 miejsc parkingowych, w tym 171 w garażu podziemnym.

– Kraków niezmiennie zajmuje czołowe lokaty w rankingach najlepszych miejsc do życia. Znajduje to odzwierciedlenie m.in. w liczbie mieszkań co roku oddawanych do użytku – nie tylko na rynku komercyjnym. Stolica Małopolski może pochwalić się także rozwojem budownictwa komunalnego. W ostatnich latach oddaliśmy do użytku 420 w pełni wykończonych lokali mieszkaniowych, a w najbliższych miesiącach zakończy się budowa kolejnych 357 mieszkań – mówił zastępca prezydenta Krakowa Jerzy Muzyk.

Mieszkania Plus w Krakowie powstaną w dzielnicy Swoszowice. To południowa część miasta, w której powstaje obecnie wiele osiedli deweloperskich. Działka położona jest w cichej i spokojnej okolicy. Wokół dominuje niska zabudowa. Co ważne, w promieniu 1000 metrów od przyszłego osiedla są m.in. sklepy, lokale gastronomiczne, apteka, poczta, żłobek i przedszkola. Do najbliższej szkoły podstawowej jest ok. 2 km. Atutem tej lokalizacji jest bliskość miejsc pracy.

Tak ma wyglądać osiedle z Mieszkaniami Plus przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej w Krakowie.

– Realizując nasze projekty dbamy o każdy szczegół. Nasze inwestycje są przestrzenne, pełne zieleni i detali architektonicznych. Na krakowskich Klinach jesteśmy od 4 lat. Wybudowaliśmy i przekazaliśmy naszym klientom ponad 300 lokali mieszkalnych, a kolejne 200 już znalazło swoich nabywców i są w budowie na różnych etapach realizacji. Dziś jednak zaczynamy nowe etap naszej działalności i nowy rozdział na rynku mieszkaniowym w Krakowie. Dzięki współpracy z naszym partnerem, z PFR Nieruchomości budujemy blisko 500 lokali mieszkalnych w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Nasze oferty się uzupełniają i nie stanowią dla siebie konkurencji – podkreślała prezes Bartla Development Julia Bogdanowicz.

W najbliższym sąsiedztwie budowanego osiedla jest pętla autobusowa Pod Fortem, skąd jedną z trzech linii autobusowych można dojechać do pętli na Borku Fałęckim, a dalej do centrum Krakowa i innych części miasta. Orientacyjny czas dojazdu do centrum miasta wynosi 35-40 minut. Dodajmy, że W planach jest budowa stacji kolejowej „Opatkowice” w odległości 1 km. Ponadto bliskość węzła autostradowego Kraków Południe zapewnia dogodny dojazd na lotnisko w Balicach oraz wyjazd w kierunku Rzeszowa, Zakopanego czy Katowic.